Říjen 2015

HUMANS

6. října 2015 v 23:46 | Louis


Jelikož je rok 1626, můžete narazit hlavně na Evropany, otroky nebo indiánské kmeny, které žijí mimo město. Ano, můžete být tedy obyčejným civilistou, výše postaveným představitelem města, indiánem, otrokem nebo lovcem, který se po nocích prochází ulicemi města a zbavuje ho veškerého zla. Je to jen na vás, co si vyberete, nebo jak to zkombinujete, ale měli byste vědět, že lidé v tomto RPG nevládnou žádnou nadpřirozenou schopností, ovšem jako lovci mohou ovládat bojová umění, mohou se vyznat ve zbraních nebo bylinkách, což jim umožňuje připravovat jedy a léky. Svou sílu si mohou vytrénovat posilováním. Pochopitelně nejsou nesmrtelní. Mohou být proměněni v jinou rasu.


SCHOPNOSTI:

Přirozené schopnosti lidí: instinkt.

Schopnosti navíc [můžete si vybrat pouze jednu]:
Bojová umění - beze zbraně [Karate a další, která vás napadnou a zapadají do 17. století], se zbraní [Kung-Fu, Šerm, Lukostřelba].
Znalost bylinek - vyznání se v bylinkách, umožňuje člověku připravovat různé odvary, mastičky pro jakékoliv účely, ovšem nepleťme si to s lektvary.

ZBRANĚ:

Střelné [Puška, Luk, Kuše], Tyč, Kopí, Meč, Dýky, Sekery.

SLABOSTI:

Člověk je velmi zranitelný, ublížit mu můžete v podstatě čímkoliv, avšak nikdy je nepodceňujte.

♦♦


CHARACTERS

6. října 2015 v 23:13 | Louis♦♦

WHAT'S RPG?

6. října 2015 v 22:55 | Louis
Myslím, že každý, kdo sem zavítá, už trochu tuší, co je to textové RPG. Jde tedy o hru na hrdiny, můžete to také znát anglicky jako 'role play game'. Cílem této hry je vytvořit si svou postavu, za kterou pak hrajete improvizovaný děj s ostatními hráči. Vymyslíte si vzhled postavy, povahu a taky historii. Není to nic složitého. Na způsob hry se můžete podívat tady!

♦♦

RULES

6. října 2015 v 22:47 | Louis

GAME RULES:

Pravidla ke hře jsou spíš pro ty, kteří v hraní rp teprve začínají, aby věděli, jak to v takové hře chodí. Pokud se někomu z vás lépe hraje v jiné osobě, nebo raději používáte kulaté závorky, klidně to můžete použít. Stylizace je tedy na vás, zbytek prosím dodržujte!

To co vaše postava dělá, pište mezi hvězdičky ve třetí osobě: *Usadí se do křesla.*
Pokud na něco myslí, pište to do hranatých závorek: *Usadí se do křesla [ještě by se hodila sklenička dobrého vína].*
Přímá řeč není ohraničená ničím. [snad to znáte i z jiných rpg.]
Můžeš hrát pouze za své postavy.
Nikomu nezabíjej postavu, pokud to nemáš od dané osoby povolené.
Nedělejme ze svých postav neporazitelné, každý má nějakou slabinu.
Nesmíš se objevovat na více místech najednou, nejdřív z toho místa musíš odejít.
Samozřejmě můžete rozehranou hru dohrát další den.
Nepřehánějte to s vulgarismy, nikdo na to není zvědavý.
Taky bychom měli vyřešit erotické hry, setkávala jsem se s nimi velmi často. Chápu, že se ve svých 15 letech potřebujete vyřádit, a proto jsou tyto hry povolené, ale prosím, v jisté míře!
Pokud uspořádám akci a vy slíbíte, že se dostavíte, byla bych ráda, kdybyste slib dodrželi. Jestliže nebudete mít čas, dáte mi vědět, vždy můžeme domluvit jiný termín.
Post musí být delší, než tři řádky, hráči jsou rádi za dlouhé a smysluplné hry, snažte se, jinak se mi to zdá zbytečné.
Pamatujte, že se děj odehrává v 17. století, proto není možné vlastnit mobily nebo jinou vymoženost moderní doby.
Pokud chcete cestovat časem [o tom si můžete přečíst tady], musí být profil vaší postavy, jak na tomhle webu, tak na Shadow Hills.

CHAT RULES:

Nespamujeme.
Nevyvolávejme zbytečné hádky.
Jakmile mě začnete štvát, místnosti se uzamknou.

[JISTĚ TOHO ČASEM VYMYSLÍM JEŠTĚ VÍC, TAKŽE BUDE FAJN, KDYŽ SI OBČAS PŘIJDETE OSVĚŽIT PAMĚT.]

♦♦

ABOUT

6. října 2015 v 22:30 | Louis


Vítám vás na stránce salem-thebeginning.blog.cz, která je věnovaná textové fantasy RPG odehrávající se v 17. století, přesněji v roce 1626. Tato stránka je propojená s mým dalším rpg webem s názvem Shadow Hills, kde se děj odehrává v současnosti, avšak má se Salemem společnou historii, tak neváhejte a utíkejte se podívat i tam! :)


Salem byl založen rybářem Rogerem Conantem v roce 1626 v ústí řeky Naumkeag. Před osídlením Evropany se zde nacházela prastará indiánská osada. Právě indiáni toto místo prokleli předtím, než ho byli nuceni opustit, není tedy divu, že je zde nadpřirozeno doslova přitahováno. Tento problém berou obyvatelé Salemu velmi vážně, ne jednou se konal hon na čarodějnice a jiné bytosti. Není zde rozumné vytrubovat čím jste, proto si zde všechny nadpřirozené bytosti dávají velký pozor na to, komu své tajemství svěří. Můžete zde potkat obyčejné lidi jakékoliv národnosti [španělé, angličané, francouzi, původní obyvatele atd.], upíry plížící se nocí nebo vlkodlaky. Čarodějnice jsou zde samozřejmostí, avšak chytře skryté mezi smetánkou města. A jelikož se v Salemu nachází lodní přístav, není nouze ani o mořské panny.

♦♦

SALEM

6. října 2015 v 22:05 | Louis

♦♦